صفحه اصلی درباره ما

درباره ما

by Editoral

«ایران بریفینگ» (IranBriefing) سازمان غیر انتفاعی حقوق بشر است که در سال ٢٠١٠ میلادی در کشور ایالات متحدۀ آمریکا به ثبت رسیده است.
هدف اصلی این موسسه ارتقاء آگاهیهای حقوق بشر است. برپایۀ این حقوق «ایران بریفینگ» به نظارت و ثبت گزارشهای نقض حقوق بشر در ایران می پردازد.
مخاطبان ما قانون گذاران ، مراکز آموزشی ، مراکز عمومی وسایر مراکز قانونی دیگر هستند که ما آنها را از نحوۀ تسلط نیروهای امنیتی ایران بر امور اقتصادی، سیاسی ، نظامی و دستگاههای اطلاعاتی و دخالت این نیروها در امور داخلی ، منطقه ای ، بین المللی و سازمانها و مراکز سیاسی کشورهای همسایه مطلع میسازیم.
« ایران بریفینگ » همچنین اقدام به جمع آوری و انتشار اخبار ، گزارشها ، فیلمها وعکسها مختلف مربوط به سپاه پاسداران و موارد نقض حقوق بشر (دستگیری ، زندان ، شکنجه وغیره) در ایران میکند و به شناسایی مراکز تجمع ، فعالیتها ، اموال و دارایی نیروهای نظامی ایران می پردازد.
در این تارنما همچنین تجزیه و تحلیل های مختلفی از نویسندگان وتحلیل گران ایرانی و غیرایرانی در مورد نفوذ سپاه پاسداران وشاخه های وابسته یا تحت نفوذ آنان را خواهد یافت.
عواقب خطرناک ورود نظامیان به عرصه سیاست و به طور مشخص دولت در هر نقطه از دنیا چیزی جز دیکتاتوری ، فساد و فقر برجای نخواهد گذاشت و در صورت دسترسی این سازمانهای نظامی وشبه نظامی به سلاح هسته ای ونامتعارف تهدید آنها بر تمام دنیا بسیار جدی و خطرناک خواهد بود ، خطری که امروزه در ایران بیش از هرزمان دیگر و بطور جدی قابل احساس است.
با وجود اینکه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نقش مهمی درسرکوب آزادیهای مصرح در منشور حقوق بشر و قانون اساسی ایران دارد و این نهاد نظامی اکنون به یک مافیای اقتصادی بزرگی تبدیل شده و از گروههای تندرو در خاورمیانه و دیگر نقاط جهان حمایت میکند با این حال موسسۀ «ایران بریفینگ» در انتشار اخبار ، گزارشها ومقالات اصل صداقت وبیطرفی را مدنظر خود قرار داده تا بتواند بعنوان یک سایت تحقیقی و مرجع مناسب ، اطلاعات مفیدی را به پژوهشگران و بازدیدکنندگان ارائه دهد.
در صورت علاقه به کمک داوطلبانه به این سازمان غیر انتفاعی و حقوق بشر لطفاً به صفحه داوطلبان مراجعه نموده و نظرات و پیشنهادات خود را از طریق ایمیل سازمان ایران بریفینگ به ما ارسال نمایید.
سوالات:
س: نیازهای مالی سازمان غیر انتفاعی ایران بریفینگ از چه طریقی تامین میگردد؟
ج:قسمتی از نیازهای عمومی سازمان غیر انتفاعی و حقوق بشر ایران بریفینگ از طریق افراد داوطلب در قسمتهای مختلف دنیا تامین میگردد. نیاز مالی این سازمان نیز در حال حاضر تنها از طریق یک شخص ایرانی و مسلمان تامین میگردد.
ایران بریفینگ پروژهها و برنامه های مختلفی را در دستور کار خود قرار دارد که با سرمایه ی موجود در این سازمان امکان انجام رسیدن آنها مقدور نمی باشد. براین اساس در صورتی که این نیازها از طریق همواطنان ، افراد خیرخواه ، سازمانهای مختلف حقوق بشر وغیره برطرف گردد در اسرع وقت به انجام خواهند رسید و به بازدید کنندگان ارائه خواهند شد.
در صورت تغییر منابع درآمد سازمان ایران بریفینگ، در راستای شفاف سازی فعالیتهای خود آن را به اطلاع همگان خواهیم رساند.